Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Категорія: Спорт
Сьогодні всім відомо, що підтримка балансу рідини в організмі і спорт є основними складовими підтримки здоров’я та довголіття. Тому всі, хто займається спортом, завжди тримає під рукою пляшечку з водою, щоб компенсувати втрату рідини з потом. Але під час інтенсивних фізичних навантажень, особливо в спекотну пору року, організм піддається ризику надмірного зневоднення.

Клінічний випадок з практики проктолога: молода дівчина вирішила різко змінити спосіб життя – кинула палити, записалася в спортзал на силові вправи, виключила з раціону весь жир та вуглеводи. Зневоднення та різка зміна режиму харчування призвели до закрепу, який викликав гостру анальну тріщину. За 2 тижні сформувався каловий камінь, який не зміг пройти, оскільки під час контакту з анальною тріщиною виникав сильний біль, внаслідок чого виник сфінктероспазм (повністю закритий анальний канал). Це викликало переймоподібні болі, з якими дівчину доставили до операційної. Після хірургічного втручання дівчина одужала.

Режим пиття при фізичних навантаженнях

Щоб фізичні навантаження приносили користь для організму, вони мають бути дозованими та супроводжуватись достатньою гідратацією. Спрага, як перша ознака зневоднення, з’являється у разі втрати води, що становить 2% маси тіла (при масі тіла 70 кг – близько 1,5 л). Однак у початкових стадіях зневоднення відчуття спраги виникає не завжди, що особливо характерно для районів з холодним кліматом.

Наслідки зневоднення

Чим більший дефіцит води, тим більше навантаження при фізичній активності. Зневоднення більше 2% від маси тіла погіршує виконання аеробних вправ і когнітивну/розумову працездатність у помірно теплому навколишньому середовищі. Більш виражене зневоднення призводить до подальшого зниження продуктивності у виконанні фізичних вправ. Зневоднення збільшує ризик перегрівання та є чинником розвитку теплового удару.

Рекомендації з регідратації

Американського коледжу спортивної медицини (ACSM): при напружених тренуваннях (понад годину) пийте рідину, що містить від 4% до 8% вуглеводів і близько 0,5–0,7 г натрію на 1 літр води. Звичайна вода не відповідає даному складу, тому для профілактики зневоднення під час інтенсивних тренувань рекомендовано приймати розчин електролітів і вуглеводів. Це може допомогти запобігти розвитку втоми і поповнити кількість солей, втрачених із потом.

Дізнайтесь де придбати Регідрон

Знайдіть найближчу до Вас аптеку, у якій Регідрон є в наявності, або замовте онлайн

Вас також може зацікавити:

Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Багато різних мікроорганізмів можуть забруднювати харчові продукти, тому існує безліч видів інфекцій, що передаються їжею (також їх називають “харчовими захворюваннями” або харчовими отруєннями).

Зневоднення при похмільному синдромі

Зневоднення при похмільному синдромі

Похмільний синдром відноситься до станів, які виникають внаслідок вживання алкоголю, і як правило, проявляється наступного дня. Абсолютного методу лікування не існує, але можна вжити заходів для полегшення багатьох неприємних симптомів.