Діарея у дорослих: що потрібно про неї знати?

Категорія: Діарея
У світі щорічно спостерігається біля 2 мільярдів випадків діарейних захворювань. Таким чином, діарея являє собою найбільш поширений розлад травлення.

Система травлення

Наша система травлення є дуже складним і точно настроєним механізмом, на роботу якого впливає велика кількість внутрішніх та зовнішніх чинників: робота нервової системи, стан та функція внутрішніх органів, оптимальний баланс мікрофлори, особливості харчування, фактори навколишнього середовища та ін. Процес травлення можна порівняти з роботою великого оркестру, адже найкращий результат досягається тільки за правильної та своєчасної гри кожного інструмента під керівництвом досвідченого диригента у правильно підготовленому приміщенні.

Причини виникнення діареї

У високому темпі життя, що притаманний сучасному суспільству, причиною розвитку діареї може ставати безліч різних подій. Стреси, подорожі, розумове або фізичне перевантаження, зміни у звичайному ритмі життя легко вносять дисгармонію у роботу “внутрішнього оркестру”. Якщо взяти до уваги перераховані фактори, стає зрозумілим, що сьогодні у більшості випадків діарея, як тимчасовий розлад травлення, є не стільки хворобою, скільки невід’ємною складовою життя людини.

Симптоми діареї

При діареї завжди спостерігаються рідкі або водянисті випорожнення. Порушення функції травної системи також може спричинити хронічну діарею. Деякі випадки хронічної діареї називають “функціональною діареєю”, оскільки, хоча всі органи мають нормальний стан, вони функціонують не так, як повинні. У розвинених країнах синдром подразненого кишківника є найпоширенішою причиною функціональної діареї. Варто пам’ятати, що саме рідкі випорожнення вказують на розвиток діареї, тоді як часті відвідування туалетної кімнати при нормальних випорожненнях є варіантом норми.

Наслідки діареї

Зневоднення організму та порушення електролітного балансу є невід’ємними складовими та найбільш поширеними негативними наслідками будь-якої діареї. У легких випадках діареї відновити баланс рідини можна за допомогою збільшення її споживання. Однак у важких випадках людині можуть знадобитися внутрішньовенне введення рідини.

Допомога при діареї

Ефективним способом відновлення водно-електролітного балансу є застосування пероральної регідратації. Розчин для пероральної регідратації це розчинені у воді солі та глюкоза. Тонка кишка всмоктує розчин, щоб замінити воду та електроліти, що втрачаються з рідкими випорожненнями.

Інформація щодо ефективності методу пероральної регідратації при діареї

Застосування розчинів для пероральної регідратації є одним з найефективніших методів боротьби зі зневодненням при діареї. Крім того, такі розчини є легкими у застосуванні та мають дуже низьку ціну. Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), розчини для пероральної регідратації можуть безпечно та ефективно лікувати понад 90% випадків важкої діареїх.

Дізнайтесь де придбати Регідрон

Знайдіть найближчу до Вас аптеку, у якій Регідрон є в наявності, або замовте онлайн

Вас також може зацікавити:

Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Багато різних мікроорганізмів можуть забруднювати харчові продукти, тому існує безліч видів інфекцій, що передаються їжею (також їх називають “харчовими захворюваннями” або харчовими отруєннями).

Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Сьогодні всім відомо, що підтримка балансу рідини в організмі і спорт є основними складовими підтримки здоров’я та довголіття. Тому всі, хто займається спортом, завжди тримає під рукою пляшечку з водою, щоб компенсувати втрату рідини з потом. Але під час інтенсивних фізичних навантажень, особливо в спекотну пору року, організм піддається ризику надмірного зневоднення.

Зневоднення при похмільному синдромі

Зневоднення при похмільному синдромі

Похмільний синдром відноситься до станів, які виникають внаслідок вживання алкоголю, і як правило, проявляється наступного дня. Абсолютного методу лікування не існує, але можна вжити заходів для полегшення багатьох неприємних симптомів.