Профілактика зневоднення при гарячці

Категорія: Гарячка
Гарячка, або пірексія - це стан, при якому внутрішня температура тіла підвищується до рівня, який вважається вищим за нормальний.

Що таке гарячка

Хоча гарячка сама по собі неприємна, цей стан, як правило, не вважається небезпечним. Однак у маленьких дітей, літніх людей або осіб, які мають інші проблеми зі здоров’ям, при виникненні гарячки слід звернутися до лікаря.

Зазвичай поява гарячки вказує на швидкий розвиток інфекційного захворювання. Особливо частою причиною гарячки є гострі респіраторні вірусні захворювання. Слід чітко розуміти, що підвищення температури тіла є цілком нормальною реакцією нашого організму на інфекцію. Середня температура тіла становить близько 37° С (36,6° С), а температура вище 38 ° C вважаються гарячкою. Гарячка може викликати активне потовиділення, тобто організм при гарячці активно втрачає воду та солі. Враховуючи інші прояви гострих інфекційних процесів, такі як блювання та діарея, та загальне прискорення обміну речовин в організмі під час хвороби, гарячка може швидко призводити до зневоднення.

Симптоми гарячки

Типовими симптомами зневоднення є загальне нездужання, головний біль, задишка, нечленороздільна мова, втрата здатності рухатися та шлунково-кишкові розлади. Саме зневоднення організму при гарячці, а не власне гарячка, може бути основним фактором погіршення стану при інфекційних захворюваннях. Швидка втрата води, без своєчасного відновлення водного балансу, може призводити до подальшого підвищення температури тіла, утворюючи хибне коло. Разом з водою наш організм також втрачає необхідні йому електроліти, що значно погіршує роботу м’язів, серця та інших внутрішніх органів.

Що необхідно робити при гарячці

Таким чином, щоб полегшити симптоми хвороби, дати організму ефективно боротися з інфекцією та контролювати внутрішню температуру слід своєчасно поповнювати водний баланс. Розумним рішенням буде регулярне пиття води, та відмова від споживання кави, чаю, газованих та алкогольних напоїв на час активного періоду інфекційного процесу. При гарячці, що супроводжується швидким зневодненням, доцільним є використання розчинів для пероральної регідратації, які є один з найбільш ефективних та безпечних методів відновлення водно-електролітного балансу.

Дізнайтесь де придбати Регідрон

Знайдіть найближчу до Вас аптеку, у якій Регідрон є в наявності, або замовте онлайн

Вас також може зацікавити:

Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Багато різних мікроорганізмів можуть забруднювати харчові продукти, тому існує безліч видів інфекцій, що передаються їжею (також їх називають “харчовими захворюваннями” або харчовими отруєннями).

Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Сьогодні всім відомо, що підтримка балансу рідини в організмі і спорт є основними складовими підтримки здоров’я та довголіття. Тому всі, хто займається спортом, завжди тримає під рукою пляшечку з водою, щоб компенсувати втрату рідини з потом. Але під час інтенсивних фізичних навантажень, особливо в спекотну пору року, організм піддається ризику надмірного зневоднення.

Зневоднення при похмільному синдромі

Зневоднення при похмільному синдромі

Похмільний синдром відноситься до станів, які виникають внаслідок вживання алкоголю, і як правило, проявляється наступного дня. Абсолютного методу лікування не існує, але можна вжити заходів для полегшення багатьох неприємних симптомів.