Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Багато різних мікроорганізмів можуть забруднювати харчові продукти, тому існує безліч видів інфекцій, що передаються їжею (також їх називають “харчовими захворюваннями” або харчовими отруєннями).

Які бувають харчові отруєння

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) виявлено більше 250 “харчових захворювань”. Більшість із них – це інфекції, спричинені різноманітними бактеріями, вірусами та паразитами. Шкідливі токсини та хімічні речовини також можуть забруднювати продукти та викликати хвороби, що передаються з їжею.

Симптоми харчових отруєнь

Найчастішими симптомами харчових отруєнь є нудота, блювання, спазми шлунка та діарея. Однак симптоми можуть відрізнятися у різних типів отруєнь. Іноді симптоми можуть бути серйозними, а деякі хвороби, що передаються через їжу, можуть навіть загрожувати життю.

Розповсюдженість харчових отруєнь

Харчові отруєння у теплий період року є дуже розповсюдженим явищем, адже в нашому раціоні з’являється більше різноманітної їжі, ми частіше буваємо у закордонних відпустках та харчуємося екзотичними стравами. Тому у сучасному темпі життя харчові отруєння не є екстремальною ситуацією, а скоріше звичайною та навіть прогнозованою подією.

Наслідки харчових отруєнь

Найбільш характерним результатом харчового отруєння є зневоднення організму. Швидка втрата води організмом є цілком нормальною реакцію і покликана якнайшвидше вивести токсини.

Лікування харчових отруєнь

Завдання лікування у такому випадку – допомогти організму відновити втрачений водно-електролітний баланс для нормальної роботи внутрішніх органів та подальшого самоочищення від токсинів. Запорукою ефективного подолання зневоднення при шлунково-кишкових розладах, спричинених харчовими отруєннями, є застосування спеціальних розчинів для пероральної регідратації.

Дізнайтесь де придбати Регідрон

Знайдіть найближчу до Вас аптеку, у якій Регідрон є в наявності, або замовте онлайн

Вас також може зацікавити:

Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Сьогодні всім відомо, що підтримка балансу рідини в організмі і спорт є основними складовими підтримки здоров’я та довголіття. Тому всі, хто займається спортом, завжди тримає під рукою пляшечку з водою, щоб компенсувати втрату рідини з потом. Але під час інтенсивних фізичних навантажень, особливо в спекотну пору року, організм піддається ризику надмірного зневоднення.

Зневоднення при похмільному синдромі

Зневоднення при похмільному синдромі

Похмільний синдром відноситься до станів, які виникають внаслідок вживання алкоголю, і як правило, проявляється наступного дня. Абсолютного методу лікування не існує, але можна вжити заходів для полегшення багатьох неприємних симптомів.