Зневоднення при похмільному синдромі

Категорія: Інші статті
Похмільний синдром відноситься до станів, які виникають внаслідок вживання алкоголю, і як правило, проявляється наступного дня. Абсолютного методу лікування не існує, але можна вжити заходів для полегшення багатьох неприємних симптомів.

Метаболізм алкоголю в організмі

Наша печінка може виводити певну кількість алкоголю із крові. Швидкість метаболізму алкоголю в організмі залежить від таких факторів, як генетика, маса тіла, стан здоров’я, толерантність до алкоголю та стать. Коли людина вживає більше алкоголю, ніж його можливо ефективно вивести з крові, молекули етанолу починають накопичуватися в організмі, що призводить до інтоксикації, а згодом до розвитку похмільного синдрому.

Прояви похмільного синдрому

Одним з ключових проявів похмільного синдрому є зневоднення. Так, вживання алкогольних напоїв може призводити до зневоднення організму. Алкоголь має сечогінні властивості, які змушують наше тіло швидко виводити рідини з крові через ниркову систему. Крім того, надмірне споживання алкоголю призводить до інтоксикації, одним з важливих аспектів якої є значне зневоднення. У випадку інтоксикації, що виникає при похмільному синдромі, наше тіло намагається позбутися небажаної речовини (у даному випадку – алкоголю) і активізує роботу видільної системи. Це, на додачу до вже відомих сечогінних властивостей алкоголю, ще більше прискорює втрату води та погіршує загальне самопочуття.

Як подолати похмільний синдром?

Найефективнішим рішенням є недопущення розвитку цього стану: уникайте надмірного споживання алкогольних напоїв! Центри з контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) застерігають від вживання більше ніж 1 стандартної порції алкоголю у жінок, та більше ніж 2 стандартних порцій алкоголю у чоловіків. В тому разі, коли уникнути розвитку похмільного синдрому не вдалося, ключовим способом його подолання є відновлення водно-електролітного балансу. Для вирішення цієї проблеми необхідно застосовувати розчини для пероральної регідратації, що є загальновизнаним ефективним та безпечним методом боротьби зі зневодненням організму.

Дізнайтесь де придбати Регідрон

Знайдіть найближчу до Вас аптеку, у якій Регідрон є в наявності, або замовте онлайн

Вас також може зацікавити:

Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Багато різних мікроорганізмів можуть забруднювати харчові продукти, тому існує безліч видів інфекцій, що передаються їжею (також їх називають “харчовими захворюваннями” або харчовими отруєннями).

Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Сьогодні всім відомо, що підтримка балансу рідини в організмі і спорт є основними складовими підтримки здоров’я та довголіття. Тому всі, хто займається спортом, завжди тримає під рукою пляшечку з водою, щоб компенсувати втрату рідини з потом. Але під час інтенсивних фізичних навантажень, особливо в спекотну пору року, організм піддається ризику надмірного зневоднення.