Як не боятися діареї мандрівників?

Хоча в епоху пандемії можливість подорожувати дещо знизилася, літо все ще залишається туристичним сезоном. Відповідно, разом з цим збільшується кількість пов’язаних з мандрівками небезпек. Одна з них – діарея мандрівників – може добряче зіпсувати перше враження від подорожі.

Що таке діарея мандрівників

ЇЇ вважають найпоширенішим захворюванням під час подорожей. 20-60% (за іншими даними 30-70%) туристів хворіють на діарею мандрівників. Найчастіше це захворювання зустрічається під час подорожей до країн Азії, Африки, Латинської Америки, Середнього Сходу. Люди часто пов’язують даний стан з акліматизацією, але насправді найчастішою причиною є кишкові інфекції (близько 80% випадків).

Симптоми діареї мандрівників

Вона виникає раптово та проявляється рідкими випорожненнями понад 3 рази на добу. Може супроводжуватися нудотою, блюванням, болем у животі, здуттям.

Профілактика діареї мандрівників

Для профілактики найдієвішим методом буде строго дотримуватися особистої гігієни. Але не завжди можна вберегтися від забрудненої води або їжі.

Що робити при діареї мандрівників

У разі появи розладу травлення, насамперед потрібно уникнути зневоднення організму. Під час діареї вода і основні електроліти (натрій, хлор, калій та гідрокарбонат натрію) виводяться з організму у складі рідких випорожнень, блювотних мас. Обов’язково необхідно відновити втрачену рідину. Але такі напої, як кава, надмірно підсолоджені напої, деякі види лікарського чаю та алкоголь лише сприяють виведенню рідини з організму. Рутинне використання антидіарейних засобів не рекомендовано, щоб інфекція не затримувалася в організмі.

Додаткові рекомендації

Для покращення прогнозу і уникнення ускладнень потрібно вчасно відновити водно-електролітний баланс. Для цього всім, хто вирушає в мандрівку, варто мати в аптечці офіцинально виготовлені оральні регідратаційні суміші, що містять підібрані сполучення електролітів та лужних буферів.

Дізнайтесь де придбати Регідрон

Знайдіть найближчу до Вас аптеку, у якій Регідрон є в наявності, або замовте онлайн

Вас також може зацікавити:

Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Як ефективно подолати симптоми харчового отруєння?

Багато різних мікроорганізмів можуть забруднювати харчові продукти, тому існує безліч видів інфекцій, що передаються їжею (також їх називають “харчовими захворюваннями” або харчовими отруєннями).

Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Профілактика зневоднення під час інтенсивних фізичних навантажень

Сьогодні всім відомо, що підтримка балансу рідини в організмі і спорт є основними складовими підтримки здоров’я та довголіття. Тому всі, хто займається спортом, завжди тримає під рукою пляшечку з водою, щоб компенсувати втрату рідини з потом. Але під час інтенсивних фізичних навантажень, особливо в спекотну пору року, організм піддається ризику надмірного зневоднення.

Зневоднення при похмільному синдромі

Зневоднення при похмільному синдромі

Похмільний синдром відноситься до станів, які виникають внаслідок вживання алкоголю, і як правило, проявляється наступного дня. Абсолютного методу лікування не існує, але можна вжити заходів для полегшення багатьох неприємних симптомів.